O nás

O nás

Kafka Design je kreativní grafické studio, které založil Ondřej Kafka (hned po dokončení studií na grafické škole Hellichova) na jaře roku 1990. V našem studiu na Břevnově pracuje zkušený tým odborníků a další specialisté s námi dlouhodobě spolupracují externě (fotografové, programátoři, tiskárny atd.).

 

NAŠE SLUŽBY

Nabízíme veškeré grafické práce – od tvorby grafických značek (loga vytváříme od základů nebo provádíme tzv. redesign) a návazného řešení Corporate Identity (jejíž významnou částí je pak jednotný vizuální styl definovaný v grafickém manuálu), přes rozmanité tištěné profily a prospekty, plakáty, kreslené maskoty a ilustrace, firemní zpravodaje, layouty časopisů a novin, reprezentativní výroční zprávy, knihy a katalogy, webdesign, animované bannery, různé druhy obalů – tzv. packaging a mnohé další.

Svým zákazníkům ale nabízíme mnohem více než jen kvalitní grafický design – máme za sebou rozsáhlé reklamní kampaně, podílíme se na řešení názvů firem, tvorbě sloganů, reklamních textů, komunikačních konceptů a analýz. Poskytujeme komplexní služby, tj. včetně kompletního produkčního a reklamního servisu.

 

ČASOPIS FONT

Vedle čistě komerčních služeb vydáváme od roku 1991 první grafický časopis Font, který je zdrojem informací pro většinu grafických studií a designérů v ČR, což může být také jistým vysvědčením našich znalostí a schopností. Informujeme odbornou i laickou veřejnost také prostřednictvím hodně navštěvovaného blogu na www.font.cz.

 

NAŠE PUBLIKACE

Jsme vydavateli Typografického manuálu, úspěšné publikace o písmu a pravidlech sazby, a Logo a Corporate Identity, jedinečné publikace o problematice vizuálního stylu, logách, grafických manuálech apod., kterou sepsali Ondřej Kafka a Michal Kotyza.

 

OCENĚNÍ

Naše studio získalo za svou práci řadu ocenění. Obdrželi jsme několik cen Zlatá pecka – za prospekt Classic Interiors, za plakát Fontu, za vybudování nové identity pojišťovny Kooperativa a následně i za výroční zprávu této pojišťovny; zvláštní mediální cenu týdeníku Marketing&Media jsme získali za sérii plakátů pro Českou Rafinérskou nebo za reklamní kampaň pro Rádio Česko; úspěšné jsou námi zpracované výroční zprávy (opakované umístění v první desítce v soutěži o Nejlepší výroční zprávu) a další. Design firemního časopisu MOJO pro firmu Alcatel Lucent byl oceněn v soutěži firemních časopisů Zlatý středník.

Zvítězili jsme také v řadě důležitých tendrů a soutěží, například na reklamní kampaně pro Český Rozhlas, na logo iDNES.cz nebo Radiožurnálu, na identitu Řízení letového provozu, města Pardubice nebo na nový vizuální styl pro automobilku TATRA Kopřivnice. Vyhráli jsme též náročné výběrové řízení na vytvoření kompletní identity Univerzity Karlovy (po dokončení projektu byla bohužel jeho realizace pozastavena). V prestižní soutěži na logo předsednictví ČR v Evropské unii se náš návrh umístil z mnoha set návrhů na druhém místě (to bolelo :)).

 

RÁDI VÁM NABÍDNEME NAŠE SLUŽBY

Pracujeme jak pro velké klienty, tak i pro malé firmy a živnostníky, kterým pomáháme budovat žádanou profesionální image.

Kafka Design je též zakládajícím členem Unie grafického designu.

Zastavte se u nás, rádi Vám u kávy či čaje ukážeme více, popovídáme si o vašich potřebách a nabídneme naše služby.

Nabízíme také nezávazný posudek nebo rozsáhlejší analýzu – třeba vašeho loga, když si nejste jisti, zda potřebuje změnu a jak by měla vypadat. Takové analýzy jsme vypracovali například pro Český rozhlas, Muzeum města Prahy, město Plzeň, organizaci Člověk v tísni a další.

Napište nám!

Kontakty

ondrej-kafka_kreslici.jpg
ondrej_kafka_02.jpg
O-nas_MG_3007.jpg
knihaCI.jpg